Prezydent Obama oddał hołd arcybiskupowi Romero

Dzisiaj mija 31. rocznica śmierci arcybiskupa Salwadoru Oscara A. Romero, który został zastrzelony podczas mszy którą odprawiał w szpitalnej kaplicy przez najemników rządzącej junty wojskowej. We wtorek hołd arcybiskupowi oddał przebywający w Salwadorze prezydent USA Barack Obama.

Podczas wizyty przy grobie arcybiskupa męczennika prezydentowi Stanów Zjednoczonych towarzyszyli: prezydent Salwadoru Mauricio Funes i arcybiskup Jose Escobar Alas.

Oddanie hołdu zamordowanemu arcybiskupowi, który sprzeciwiał się przemocy i brał w obronę uciśnionych, przez prezydenta Obamę zostało nazwane wydarzeniem globalnym a nie tylko politycznym show. Według działaczy praw człowieka, którzy starają się doprowadzić do ujawnienia prawdy o zabójstwie arcybiskupa Romero, jego zabójcy byli szkoleni w akademii armii USA obecnie znanej jako Western Hemisphere Institute for Security Cooperation. „Dyplom” tej szkoły uzyskali nie tylko mordercy arcybiskupa ale i inni wojskowi Salwadoru którzy odpowiadają za śmierć, tortury i zniknięcia tysięcy obywateli Salwadoru.

http://www.ekumenizm.pl

Reklamy

About starokatolicy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: