Zakończyła się wizyta zwierzchnika Reformowanych Katolików

We wtorek 15 października zakończyła się wizyta Biskupa Piotra Hickmana w Polsce, zwierzchnika Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej, do której nalezy Reformowany Kościół Katolicki w Polsce.

Razem z Biskupem przyjechała Ksiądz Janina Stock z Parafii Wszystkich Świętych oraz kandydat do diakonatu Michael Hoops. Pierwszy dzień wizyty (piątek, 11.10) był dniem wspólnej modlitwy Liturgią Godzin oraz czasem rozmów.

W sobotę w samo południe można było się spotkać z Biskupem i zadać Mu pytania lub podzielić się swoim doświadczeniem. Mieliśmy też okazje prosić Ducha Świętego o dar uzdrowienia dla prezbitera Krzysztofa, który przyjechał do nas z przedstawicielami swojej wspólnoty ze Śląska. Modliliśmy się też o obfite błogosławieństwo dla małżeństwa Józefa i Barbary. W sobotę wieczorem celebrowaliśmy Liturgię Eucharystii, podczas której prezbiterzy odnowili swoje przyrzeczenia oraz Biskup pobłogosławił oleje święte do sakramentów dla wspólnot w Europie.

Niedziela (13.10) była radosnym dniem Liturgii Eucharystii z sakramentem bierzmowania, który przyjął nasz brat Wiktor oraz sakramentem święceń diakonatu, który przyjęli, nasza siostra Dorota z Poznania oraz brat Michael z USA. Podczas tej Eucharystii nasz brat Przemek z Warszawy otrzymał specjalne błogosławieństwo Biskupa do udzielania Komunii Świętej pod nieobecność Prezbitera. Liturgia tego dnia zakończyła się sakramentem namaszczenia chorych. Wieczorem udaliśmy się do Kiekrza, miejscowości niedaleko Poznania, w której krótko mieszkała święta Faustyna Kowalska i doświadczyła jednego z objawień opisanych w Dzienniczku.

W poniedziałek z naszymi gośćmi pojechaliśmy do Gniezna oraz na Pola Lednickie aby pokazać część chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kraju. Wieczorem spotkaliśmy się ze wspólnotą w naszej kaplicy na krótkim nabożeństwie z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Podczas wizyty Biskupa Piotra był też z nami ks. dr Christian Blankenstein z Parafii Koinonia z Wiednia razem z Przewodniczącym Rady Parafialnej oraz przedstawiciele Wspólnoty Betlejem ze Śląska, którzy poprosili o rozpoczęcie procesu przyjęcia ich grupy do Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej.

Zdjęcia z wizyty biskupa znajdziesz tutaj:
1) Spotkanie „Pogadaj z Biskupem”.
2) Eucharystia z poświęceniem olejów.
3) Bierzmowanie i święcenia diakonatu.

Reklamy

About starokatolicy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: